KeyCloak - system do zarządzania tożsamością (projekt eSignForStudy)

W dniu 10 maja w godz. 10-12 zespół MUCI spotyka się z firmą OPTeam w ramach wspólnie realizowanego projektu eSignForStudy, żeby przyjrzeć się systemowi KeyCloak. Firma OPTeam planuje użyć go w projekcie i chce nam o nim opowiedzieć.

Pomyślałam, że może Państwo też byliby zainteresowani udziałem w tym spotkaniu. Jeśli będzie w nim uczestniczyć więcej osób z doświadczeniem w zakresie systemów uwierzytelniania, to na pewno dyskusja będzie merytorycznie bardziej wartościowa. Możliwe też, że uznają Państwo to rozwiązanie za interesujące i zechcą zastosować u siebie na uczelni.

Interesujące będzie porównanie KeyCloak z Apereo CAS, zwłaszcza w kontekście czekającej nas integracji systemu uwierzytelniania uczelni z eduGAIN (przy okazji przypominam o webinarium zaplanowanym na środę 12 maja).

Nie trzeba się rejestrować, zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkanie nie będzie nagrywane. Obecnych było ok. 60 osób.

Harmonogram spotkania (demonstracja na żywo):

• Uwierzytelnianie w USOS poprzez KeyCloak.
  • Przepływy uwierzytelniania.
  • Przykłady faktorów uwierzytelniania (PASSWORD, PIP, OTP).
  • Protokoły uwierzytelniania dostępne w KeyCloak.

Można zajrzeć na te strony przed spotkaniem:

logos

Co-financed by the program of the Minister of Science and Higher Education entitled "PMW" in the years 2021-2022; contract No. 5183/CEF/2021/2