Webinarium "USOS w sieci EWP"

Ze względu na rosnące zainteresowanie ze strony uczelni MUCI przystąpieniem do sieci EWP (Erasmus Without Paper) zapraszamy na webinarium "USOS w sieci EWP".

Nagrania ze spotkania:

Webinarium odbędzie się zdalnie, na platformie Google Meets, 23 listopada w godz. 10:00-12:00.

Link do spotkania (usunięty). Prosimy o rejestrowanie się na webinarium w Ankieterze (link usunięty).

Spotkanie jest dedykowane pracownikom uczelnianych biur współpracy międzynarodowej oraz informatykom odpowiedzialnym za wdrażanie USOS na uczelni.

Harmonogram spotkania:

Część I - dla informatyków (ok. 20 minut) - JMD

1. Co to jest "Sieć EWP" (diagram, rejestr produkcyjny - widać w nim polskie uczelnie, które podłączyły się do sieci)
  2. Przygotowanie USOS do funkcjonowania w sieci EWP:
    1. EWP connector - dokumentacja instalacyjna
    2. EWP client (USOSadm w Javie) - dokumentacja modułu Wymiana międzynarodowa, rozdz. 10.1)
  3. Zgłoszenie instalacji do sieci testowej i produkcyjnej (usos@usos.edu.pl)
  4. Jak rozwiązywać problemy (logi, sentry itp.)?

Część II - dla pracowników biur współpracy międzynarodowej

1. Wprowadzenie (projekty EWP 1.0, EWP 2.0, EDSSI, udział MUCI) - JMD.
  2. USOSadm w Javie i moduł Wymiana międzynarodowa oraz USOSweb i moduł Wymiana studencka - JMD.
  3. Minimalny zestaw danych, które trzeba zgromadzić w USOS, żeby wymieniać dane z partnerami - KO.
  4. Przesyłanie danych przez sieć EWP - proste scenariusze (broszury informacyjne, dane o uczelni i jednostkach, słowniki MT+)
    1. Wprowadzenie - JMD.
    2. Prezentacja - KO.
  5. Przesyłanie danych przez sieć EWP - trudne scenariusze (IIA i LA)
    1. Wprowadzenie - JMD.
    2. Prezentacja - podpisywanie umowy z partnerem - KO.
    3. Prezentacja - nominacje studentów - KO.
    4. Nowy wzór LA (nadal nieoficjalny i jest trochę niewiadomych) - PDF i przykłady - JMD + KO.
    5. Prace nad dostosowaniem specyfikacji Outgoing Mobility LA API do nowego wzoru (w trakcie, jest trochę niewiadomych) - JMD + KO.
    6. Projekt i implementacja Outgoing Mobility LA API w USOS (zaczynamy projektować - potrzebna pomoc biur IRO) - JMD
      1. Nie chodzi o samo "wyklikanie" LA, lecz o integrację LA z procesami związanymi z mobilnością.
      2. W pierwszej kolejności "semester mobility".
      3. LA dla studentów wyjeżdżających.
      4. LA dla studentów przyjeżdżających.
  6. Instalacja USOSadm DEMO i USOSadm HEI - publicznie dostępne środowisko testowe MUCI (zaszumione dane).
  7. Jak rozwiązywać problemy (redmine, grupa dyskusyjna itp.)?