Podpisy elektroniczne on-line - spotkanie z firmą Autenti

W dniu 29 marca 2021, w godz. 10:00-11:00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy Autenti.

Autenti to certyfikowany Dostawca Usług Zaufania wpisany na listę zaufania sporządzoną przez Narodowy Bank Polski. Firma dostarcza wszystkie trzy rodzaje podpisów elektronicznych (zwykły, zaawansowany i kwalifikowany) zdefiniowanych przez rozporządzenie unijne eIDAS. Są one dostępne w pełni on-line i można z nich korzystać przez platformę Autenti oraz w ramach integracji po API z wybranym systemem.

Podczas wydarzenia eksperci Autenti opowiedzą, jak wykorzystać podpisy elektroniczne w kontaktach ze studentami i pracownikami uczelni, którzy nie posiadają certyfikatów kwalifikowanych.

Korzystając z podpisów Autenti odbiorca dokumentu (np. student czy wykładowca) nie płaci za jego podpisanie i nie musi instalować żadnego oprogramowania. Co więcej, posiadanie przez niego konta na platformie Autenti również nie jest wymogiem.

Dla procesów wymagających podpisów kwalifikowanych zostanie zaprezentowane rozwiązanie bazujące na chmurowych podpisach kwalifikowanych bez dodatkowych czytników kryptograficznych, z możliwością nadawania dokumentów do podpisu dla innych osób.

Podczas spotkania zostaną poruszone aspekty prawne i te dotyczące bezpieczeństwa e-podpisu. Zostanie również przedstawiony przykład wdrożenia e-podpisu dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Ze strony firmy Autenti w spotkaniu wezmą udział: